קיר כוח

קיר כוח מדגיש את הנקודה החשובה ביותר בחלל. יצירת קיר כוח הינה דרך קלה לשדרג את הבית מבלי לעבור שיפוץ מסיבי. את קיר הכוח ניתן להלביש בכל חומר: אבן, עץ, בטון , קרמיקה, ועוד.  כמו כן, בכדי להדגיש את קיר הכוח ניתן לצבוע אותו בגוון ו/או בטקסטורה שונה מיתר הקירות בחלל. למרות היותו שונה משאר קירות החלל, חשוב לשלב את קיר הכוח בצורה שתתאים לקו העיצובי הכללי של החלל ואפילו של הבית כולו.
בחירת הקיר הנכון ליצירת קיר כוח הינה חשובה מאוד. קיר עמוס בפתחים ורהיטים אינו בחירה טובה. אם ישנו אלמנט מעניין בקיר מסויים, אל תיצרו תחרות בינו לבין קיר הכוח.
קיר הנראה לעין מכל כיוון יהיה בחירה טובה לעשותו קיר כוח, אם בכניסה לבית או מאחורי המיטה. להיפך, השתמשו בקיר הכוח בכדי להבליט את האלמנט שאותו רציתם להבליט. מטרת הקיר היא לדגיש את פרטי  הנגרות או יצירות אומנות שסמוכים אליו. חשוב גם לקחת בחשבון את התאורה הטבעית על הקיר הנבחר בכדי לשלבו נכון בחלל.
טיפים:
  1. אם בחרתם להשתמש בצבע, כדאי שקיר הכוח יהיה כהה יותר מהקירות האחרים. וזיכרו, כדאי לצבוע בצבע "משלים" או צבע "משני".
  2. אם החדר מלבני? רצוי לבחור את הקיר הקטן יותר בכדי ליצור הרגשה של איזון.
  3. בחדרי שינה לילדים ניתן להשתולל קצת להדגיש את הקיר שליד המיטה, את המשחקייה, את פינת הלימוד ועוד. כאן ניתן להשתמש באלמנטים פרקטיים כמו, קיר לוח עם גירים, קיר בצבע מגנטי, קיר שעם, קיר לוח מחיק לקשקושים ועוד.

גלגל הצבעים הוא ארגון מאויר של צבעי היסוד צבעים משניים וצבעים משלימים ביניהם. גלגל הצבעים מחולק לשתי קטגוריות: הצבעים החמים (צהוב, כתום ואדום וצבעים וקרים, המסתובבים סביב כחול, ירוק, אפור וסגול לגווניהם.

צבעי יסוד וצבעים משלימים

צבעי יסוד הם צבעים שלא ניתן ליצור אותם מערבובי צבעים אחרים. הם משמשים בסיס ליצירת צבעים נוספים ע"י ערבובם אחד עם השני. צבעי היסוד הם: אדום, צהוב וכחול. שילוב שני צבעי יסוד יוצר צבע משני.

אדום + צהוב = כתום
אדום + כחול = סגול
כחול + צהוב = ירוק.

בעיצוב ניתן להשתמש בתבעים משלימיםצבעים הנמצאים אחד מול השני בגלגל הצבעים. שימוש בצבעים משלימים יוצר איזון בין הצבעים. בנוסף כדאי להוסיף צבע נייטרלי לצמד המשלים. צבעים נייטרליים, כמו בז', חום בהיר, אפור בהיר, שחור ולבן. כשצבעים משלימים הינם ירוק ואדום, כחול וכתום, סגול וצהוב ועוד.

Coi בניית אתרים
דף הבית